Про це український лідер повідомив, виступаючи на саміті "Великої сімки", який відбувся 8 травня.

Читайте також Дії Путіна ганьблять Росію, – потужна заява G7 після розмови із Зеленським

Кінцевою метою України є забезпечення повного виведення російських військових сил і техніки з усієї території України та забезпечення її здатності захистити себе в майбутньому,
– зазначив Володимир Зеленський.

У зв'язку з цим президент наголосив, що розраховує на своїх міжнародних партнерів, зокрема G7 наданні необхідної допомоги в сфері обороноздатності з метою забезпечення:

  • швидкого та ефективного відновлення економіки;
  • економічної та енергетичної безпеки.

Дискусії щодо механізмів безпеки

Володимир Зеленський наголосив, що Україна розпочала дискусії з міжнародними партнерами щодо механізмів безпеки для життєздатного післявоєнного мирного врегулювання.

Україна залишається відданою тісній співпраці з членами G7 для підтримки макроекономічної стабільності України перед обличчям проблем, пов'язаних із повномасштабним вторгненням Росії, масовим руйнуванням критичної інфраструктури та порушенням традиційних судноплавних маршрутів для українського експорту,
– вказав президент.

Український лідер також відзначив прагнення нашої держави підтримувати спільні міжнародні демократичні цінності та принципи, зокрема повагу до прав людини та верховенства права.

Україна не піде на зміну держкордонів

  • Володимир Зеленський під час розмови з грецьким суспільним мовником ERT пояснив, що жоден громадянин України не піде на зміну державних кордонів заради миру.
  • Президент підкреслив: "Якщо ми будемо готові віддати частину Росії, то виходить, що всі люди (які боронили Україну – 24 канал) загинули просто так. Чи за що вони загинули?".
  • Він додав, що Москва на цьому не зупиниться, адже не зупинилася на Криму та наголосив, що українці не готові давати Путіну час відпочити, щоб підготувати нову агресію.

Звернення Зеленського у День пам'яті та примирення: дивіться відео