Уряд дав відповідне протокольне доручення Міністерству інфраструктури та "Украероруху".

До речі Закрите авіасполучення з Білоруссю: як повернутися українцям

Що означає заборона

Відтак білоруські літаки не зможуть сідати в українських аеропортах, а також пролітати над територією України транзитом. Крім того, доручили Мінінфраструктури, МЗС і "Украероруху" повідомити про рішення Білорусі.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що обмеження є необхідними кроками для забезпечення безпеки авіації та пасажирів. Наразі уряд напрацьовує оперативні рішення для того, щоб залучити в Україну нові транзитні авіамаршрути.

Зауважимо, що з 26 травня Україна закрила авіасполучення з Білоруссю. Українським авіакомпаніям та літакам заборонили польоти у повітряному просторі сусідньої держави.


Повітряні санкції проти Білорусі / Інфографіка Мінінфраструктури

Примусова посадка літака у Білорусі: що треба знати

  • Пасажирський літак Ryanair, що курсував з Афін до Вільнюса, примусово посадили в Мінську. Річ у тім, що білоруські диспетчери повідомили про замінування. Хоча, зрештою, ніякої вибухівки не виявили.
  • На борту перебував засновник опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич та його дівчина Софія Сапега. Їх затримали. Журналіст попереджав, що за ним стежили ще перед вильотом з Афін.
  • Білоруська влада опублікувала відео, де Протасевич говорить, що все добре та він нібито перебуває у СІЗО. Хоча на відео видно синяки на обличчі хлопця.
  • ЄС та США заявили, що готуватимуть санкції проти Білорусі. ЄС заборонив білоруським авіакомпаніям літати на свою територію. Крім того, ще низка європейських авіакомпаній відмовилась літати через Білорусь.
  • Україна теж відреагувала на інцидент, закривши авіасполучення.