Як заявив український лідер, наразі у зустрічі в нормандському форматі зацікавлені Німеччина, Франція та Україна.

Важливо Закидають Україні вихід з мінських угод: у Путіна поки не планують зустрічі з Зеленським

Зеленський підкреслив, що Україна, зі свого боку, зацікавлена і в зустрічі з президентом Росії у будь-якому форматі. Президент України зауважив, що ті позиції, які були обговорені з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Емманюелем Макроном, були неконфліктними. Крім того, українська сторона заявила про готовність робити кроки для того, щоб зустріч відбулася.

Я не знаю всіх деталей та розмов зустрічі Ангели Меркель та Емманюеля Макрона із російською стороною, яка відбулася потім, і зрозуміло, чому. Напевно, там теж є якісь питання й пропозиції, як завжди з того боку,
– сказав Володимир Зеленський.

Президент відзначив бажання Ангели Меркель провести зустріч до залишення посту. Також Зеленський нагадав, що під час зустрічі із президентом США Джо Байденом обговорював можливість участі Сполучених Штатів у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

Так, представник президента США нещодавно мав зустріч із колегами із Москви, під час якої обговорили багато тем, і формат участі зокрема.

Що цьому передувало

  • 11 жовтня канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон почергово провели перемовини з Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним.
  • Глави держав обговорили реалізацію заходів з саміту у Парижі у 2019 році. Саме під час перемовин глави держав і домовились про проведення зустрічі на рівні міністрів закордонних справ.

Політики підбили підсумки того, як були реалізовані заходи з попередньої зустрічі у Парижі. Сторони погодилися з необхідністю працювати над повним виконанням її висновків. Натомість Володимир Путін вчергове безпідставно розкритикував позицію Києва. Начебто Україна знову "відмовляється від виконання угод".