Про це Клімкін сказав в ефірі телеканалу "UA Харків", повідомляє УНІАН.

"Ми створюємо банк даних, ми прекрасно розуміємо, що можуть бути маніпуляції, як бачите, відома історія з отруєнням Скрипалів – зміна ідентичності та так далі. Якщо є біометричні дані, ми прекрасно знаємо, про яких людей мовиться, і просто зміна документів вже не допоможе", – пояснив очільник українського зовнішньополітичного відомства.

Читайте також: За півроку біометричний контроль на кордоні з Україною пройшли 240 тисяч росіян, – прикордонники

Цей банк буде напрацьовано. Ми дивитимемось на його ефективність, але я вважаю, що цього мало. Нам потрібні подальші заходи, в тому числі й попередній запит, а мінімум – попереднє інформування російськими громадянами, що вони їдуть в Україну,
– наголосив Клімкін.

Він додав, що з цього питання Рада національної безпеки та оборони ухвалювала рішення.

"Не виключено, що нам потрібно дивитися на їхнє переміщення (росіян) на території України", – зазначив міністр.

Глава МЗС також пояснив, що на сьогодні контроль переміщення росіян на території України "здійснюється частково", а саме "для частини осіб, щодо яких є підозри".

Але відслідковувати всіх, звичайно, досить складно. Але в перспективі, як це спрацює, потрібно аналізувати. Звичайні візи з Росією нам не допоможуть. Тоді, якщо це недостатньо ефективно, потрібно буде думати над впровадженням біометричних віз,
– заявив Клімкін.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року Україна ввела біометричний контроль для іноземців. Зокрема, відбитки пальців під час в'їзду на територію нашої держави повинні здавати громадяни 71 країни, зокрема й Росії.