Про це повідомив Володимир Зеленський під час звернення до українців.

Читайте також: Поради від Зеленського на час карантину: сайти, де можна онлайн "погуляти" музеями України

Сьогодні виконуються 57 авіарейсів, які повертають додому 11,5 тис. українців. Серед них – наші громадяни, що застрягли в Австрії та на Шрі-Ланці,
– повідомив Зеленський.

За словами Зеленського, решта громадян будуть в Україні до кінця 18 березня.

Також сьогодні з Австрії до України спеціальним Президентським бортом ми забираємо 33 громадянина, серед яких 18 жінок, 5 дітей та люди літнього віку,
– додав президент.

Зауважимо, що авіарейс із понад 30 раніше застряглими в Австрії українцями прибув до "Борисполя" приблизно о 22:30. Їх доправив літак президента України.

"За дорученням глави держави спецборт вирушив до Відня для евакуації українських громадян, серед яких – 18 жінок, 5 дітей та люди літнього віку. Перед посадкою у літак пасажирів оглянули медики, був проведений скринінг на ознаки можливого захворювання на коронавірус. На борт були допущені люди без симптомів ГРВІ", – повідомили в Офісі Президента.

Після прибуття до Києва пасажирів також оглянуть лікарі. Евакуйовані українці пройдуть 14-денну самоізоляцію, за порушення якої передбачена відповідальність. На домашній карантин будуть відправлені люди без симптомів ГРВІ та з негативним результатом тесту на COVID-19.

Дивіться відеозвернення Зеленського:

Яких українців Україна повертає додому?
У зв'язку з карантином опівночі з 16 на 17 березня в Україні припинили регулярні пасажирські перевезення через кордон. Відтак, багато українських туристів "застрягли" за кордоном через скасування рейсів. Міністерство інфраструктури 16 березня опублікувало перелік міжнародних авіарейсів, якими повертатимуть українців додому 17 березня.


Як не захворіти на коронавірус / Інфографіка 24 Каналу