Власний вітчизняний супутник повністю готовий до запуску і зараз перебуває на пусковій базі в Оренбурзькій області Росії.

“Іде питання тільки як його запустити, тому що його планується запустити на ракетоносії "Дніпро". "Дніпро" - це, як Ви знаєте, колишні наші бойові ракети СС-18, які були передані Росії Україною, і які використовуються зараз фірмою “Космотрас” для запуску цивільних космічних апаратів, досить успішно використовуються для тих цілей”, - каже директор Головної астрономічної обсерваторії НАНУ Ярослав Яцків.

Планують відправити на орбіту і другого українського космонавта. Розглядаються два варіанти: перший - це приблизно десятиденне перебування на Міжнародній космічній станції. І другий - піврічна робота на МКС в складі екіпажу. Однак, до 2013 року всі команди вже укомплектовані, а експерименти - розписані.

“Тому, якщо розглядається питання, щоб відіслати нашого космонавта, то це не раніше 2014 року. Ми хочемо, щоб це був все-таки повноцінний, серйозний політ, але нам заявляють поки дуже пристойну суму. Вартість такого польоту - це 150 мільйонів доларів”, - сказав голова ДКАУ Юрій Алексєєв.

Наразі обговорюється можливість включити вітчизняного космонавта в екіпаж за рахунок російської квоти, за ті ж гроші. Після трирічного простою планують відновити роботи проекту Sea Launch. Запуски з плавучої платформи в Тихому океані передбачається поновити у третьому кварталі 2011.