СБУ наклала арешт на 18 мільйонів кубометрів газу, який компанії Новинського зберігали у сховищах АТ "Укртрансгаз". Повідомляється, що компанія намагалась відчужити газ на користь третіх осіб для уникнення санкцій РНБО.

Дивіться також Відвідував російську православну церкву: екснардепа від ОПЗЖ Новинського помітили в Цюриху

Новинський намагався уникнути санкцій РНБО

Загальна вартість арештованих обсягів блакитного палива становить понад 144 мільйони гривень.

Щоб уникнути санкцій РНБО, Новинський перереєстрував власні газовидобувні підприємства на декількох афілійованих осіб, які безпосередньо пов'язані з Росією,
– мовиться у повідомленні.

Для реалізації оборудки він залучив підконтрольних приватних нотаріусів і державних реєстраторів. Однак співробітники СБУ викрили злочинну схему і заблокували її.

У межах кримінального провадження за статтею пособництво державі-агресору тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Зеленський ввів санкції проти Новинського

  • Володимир Зеленський 25 січня ввів санкції РНБО проти Вадима Новинського. Згідно з додатком, який супроводжує указ президента №820/2022, на Новинського тепер очікує низка обмежень, серед яких блокування активів.
  • Новинському заборонили набувати у власність земельні ділянки, обмежили торговельні операції та багато іншого.
  • Крім того, 13 квітня 2023 року СБУ арештувала майно Новинського на понад 3,5 мільярда гривень.
  • Влітку 2022 року Верховна Рада ухвалила рішення про припинення повноважень Вадима Новинського. За це проголосували 295 народних депутатів.
  • Своїми теперішніми пріоритетами Новинський назвав "розвиток національної економіки, служіння Українській православній церкві та відновлення зруйнованих храмів"
  • Відомо, що Новинський – протодиякон УПЦ МП та ревний її прихильник. Олігарх відомий щедрим фінансуванням російської церкви в Україні.