Згідно з документом, національний спротив – складова частина комплексної оборони держави. До стримування і відсічі агресії максимально залучатимуть громадян України.

Раніше Національний спротив під час війни: Рада ухвалила зміни до законодавства

Закон про національний спротив: основні положення

Загальне керівництво національним спротивом здійснює президент України. Складовими національного спротиву є територіальна оборона, рух спротиву та підготовка громадян України до національного спротиву.

У рамках територіальної оборони дозволили створити добровольчі формування територіальних громад. Вони можуть використовувати власну мисливську зброю.

Згідно з законом 1 січня розпочинається:

  • формування в Україні національного спротиву;сприяння максимально широкому залученню населення до дій, спрямованих на забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави;
  • визначення завдань територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву;
  • встановлення порядку організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору;
  • унормування повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування з питань національного спротиву;
  • визначення засад фінансування і матеріального забезпечення національного спротиву та забезпечення соціального захисту військовослужбовців і добровольців Сил територіальної оборони ЗСУ та осіб, які виконують завдання руху опору.

Читайте також "Основний потенціал – це люди": у 2022 році українські військові пройдуть навчання в 13 країнах

Зеленський призначив командувачем Сил територіальної оборони ЗСУ

Зазначимо, що 1 січня президент Володимир Зеленський призначив командувача Сил територіальної оборони ЗСУ. Цю посаду обійняв генерал Юрій Галушкін. Він нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів.

Про те, як Росія лякає наступом Україну, у VETERANO блог: