Єрмак протягом місяця повинен внести пропозиції щодо складу ради

Рада буде утворена як консультативно-дорадчий орган при президентові України, щоб сприяти координації заходів задля деокупації та реінтеграції окупованого Кримського півострова.

До речі У Зеленського розповіли, яким цього року буде саміт Кримської платформи

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак протягом місяця повинен внести пропозиції щодо персонального складу Консультативної ради. Головою Ради є президент України, секретарем – Постійна Представниця президента України в Автономній Республіці Крим.

У представництві президента в Криму заявили, що створення ради "буде одним із ключових інструментів у рамках діяльності Кримської платформи та деокупації Криму".

Попри війну у 2022 році відбудеться саміт Кримської платформи

  • Президент Володимир Зеленський ще у вересні 2020 року анонсував створення Кримської платформи, мета якої об'єднати сили щодо деокупації Криму. Перший саміт платформи провели у 2021 році напередодні 30 Дня Незалежності – 23 серпня.
  • Другий саміт Кримської платформи теж відбудеться напередодні Дня Незалежності. Під час саміту говоритимуть про використання анексованого Криму як військової бази для окупації Півдня України та звільнення самого півострова.
  • У 2022 році саміт відбудеться в онлайн режимі через війну з росією. На початку серпня Володимир Зеленський запросив лідера Франції Еммануеля Макрона взяти участь в онлайн-саміті Кримської платформи. Президент підкреслив, що Україна розвиває цей формат, попри дипломатичну протидію росії.

До речі – Крим почав масово готуватись до "тривожних валіз": дивіться відео