Український пілот "Мунфіш", який навчається на винищувачі F-16, розповів, що українські пілоти за кордоном вже літають на авіатренажерах. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону пояснив відмінності між авіатренажерами та авіасимуляторами, пише 24 Канал.

Дивіться також В Україні будуть F-16: все, що відомо про історичне рішення

Яка відмінність між авіатренажерами та авіасимуляторами

За його словами, авіатренажер – це фактично як повноцінний літак. Зокрема, кабіна зі всіма приладами рухається і впливає на вестибулярний апарат пілота, тому практично на 100% відтворює літак.

Водночас авіасимулятор, який напередодні показали в Повітряних силах ЗСУ, як сказав Ігнат, – "це невеличке домашнє завдання, яке роблять пілоти".

Речник пояснив, що авіатренажер коштує майже, як літак і це унікальна технологія. За його словами, країни, які мають винищувачі F-16, передають літаки разом з тренажерами.

Ми хочемо мати повноцінні авіатренажери у майбутньому на території України, щоб у кожній бригаді, яка матиме літаки F-16, був теж авіатренажер,
– сказав він.

Водночас відео, яке показали в Повітряних силах, – це симулятор тренажера, який дозволяє навчатися у віртуальній реальності.

Як працює авіасимулятор

Ігнат розповів, що пілот в окулярах віртуальної реальності бачить реальну кабіну літака F-16 та має основні важелі управління, тобто ручки, які керують двигуном і літаком та педалі.

Спікер розповів, що за допомогою авіасимуляторів пілоти можуть проходити й виконувати місії по реальних картах України у складі підрозділів. Тобто пілоти з різних куточків України "заходять у сітку" й виконують завдання.

Ігнат зазначив, що на картах розміщуються системи ППО й ворожі літаки там, де пілоти цього не чекають, і вони повинні відпрацювати завдання.

Навчання українців на F-16: коротко

  • Влітку США схвалили передачу Україні літаків F-16, після чого Нідерланди й Данія оголосили, що поставлять українській армії 61 винищувач. Проте не всі літаки будуть використовуватися для бойових завдань. Деякі будуть призначені для навчань.
  • У Данії та Великій Британії стартували перенавчання українських пілотів та інженерів. Також у вересні мали стартувати навчання у США.
  • Перенавчати українців допомагають Нідерланди, Данія, Греція, Португалія, США та Румунія.