Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що у вересні на авіабазі у Техасі розпочнеться "мовна" підготовка наших пілотів та технічного персоналу до навчань на F-16.

Читайте також Ефект застосування нової зброї: як бодай одна ескадрилья F-16 посилить ЗСУ

Географія країн збільшується

Українських льотчиків відправлятимуть на навчання "хвилями" для того, аби частина із них продовжувала виконувати бойові завдання в Україні. Так, наприкінці серпня пілоти з бойовим досвідом поїхали до Данії, де зараз проходять навчання на F-16. Там вони виконують навчальну програму, запропоновану партнерами.

Звичайно, (навчання на F-16 – 24 Канал) почалися. Ближче до Дня Незалежності виїхали й льотчики, і наземний персонал,
– заявив речник Повітряних сил.

Ігнат також повідомив, що в Британії вчаться молоді випускники, у яких буде більш довготривала підготовка, адже вони не мають бойового досвіду.

Проте навчання на F-16 не обмежаться лише Данією та Великою Британією. З'являються нові й нові країни, які готові допомогти у посиленні нашої авіації. За словами речника Повітряних сил ЗСУ, Сполучені Штати також навчатимуть наших пілотів.

"США вже дали дозвіл. Ми цього довго чекали. Де, як не у США? У них найкраща база підготовки пілотів. Тому ми дуже розраховуємо саме на Сполучені Штати, бо там є і інструктори, і база, і можливості для того, щоб більше охопити пілотів", – сказав Ігнат.

Навчання українських пілотів на F-16: останні новини

  • У серпні перша група для перенавчання на літаках F-16 відправилася у Данії. До неї обрали найперспективніших пілотів та інженерів. Очікується, що після першої групи на перенавчання відправиться друга – третя групи й так далі.
  • Відомо, що частина наших льотчиків уже успішно пройшла підготовчі заходи й може приступати до льотної підготовки.
  • Румунія вже також готова розпочати навчання перенавчання наших пілотів. Однак, за словами прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку, останньою перешкодою, яка заважає розпочати навчання, є оформлення документів.