Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Він говорив телефоном із начальником Штабу оборони Королівства Данія генералом Флеммінгом Лентфером.

Дивіться також Їм є з чим "працювати": авіаційний експерт назвав російські цілі для винищувачів F-16

Як справи у наших пілотів

У фокусі – навчання українських пілотів та інженерів на F-16, яке триває у Данії. Генерал Лентфер повідомив, що частина наших льотчиків уже успішно пройшла підготовчі заходи і може приступати до льотної підготовки,
– повідомив головнокомандувач.

Також із данськими партнерами домовилися розпочати роботу над логістикою задля забезпечення обслуговування та ремонту винищувачів F-16 в Україні.

Валерій Залужний подякував усьому данському народу й уряду країни за ухвалене рішення передати Україні 19 літаків F-16.

Для пілотів F-16 створять тренувальний центр

Це буде в Румунії. Ця країна, а також Нідерланди підписали лист про наміри створити базу для тренування льотчиків. На базі будуть і обслуговувати літаки.

Про це повідомила керівниця військового відомства Нідерландів Кайса Оллонґрен у Толедо, де зараз відбувається неформальна зустрічі міністрів оборони країн ЄС.

За її словами, "важливо продовжувати демонструвати нашу єдність та нашу підтримку для України у її боротьбі проти російської агресії".

Це конкретний крок до зміцнення протиповітряної оборони України від двох європейських країн, і безумовно, з боку всіх європейських країн, які є учасницями коаліції F-16,
– зазначила міністр оборони Нідерландів.

Дивіться також 10 "Леопардів" і польовий шпиталь: Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги

Що відомо про зустріч у Толедо

  • Вона розпочалася 30 серпня в Іспанії. На неформальному засіданні Ради міністрів оборони ЄС говорять про продовження військової підтримки України та зміцнення оборонної промисловості ЄС.
  • Жозеп Боррель після засідання міністрів оборони в Іспанії повідомив, що Євросоюз завершив тренування 25 тисяч українських військових. Очікується, що до кінця року цифра збільшиться до 40 тисяч. Крім того, до кінця року лідери держав – членів ЄС можуть створити спеціальний фонд військової допомоги для України.
  • Можливий фонд допомоги Україні створять на період з 2024 по 2027 роки – щоб забезпечити сталість військової підтримки. Він буде вбудований в Європейський фонд миру та має стати ключовим елементом довгострокового внеску в безпеку України. Планований бюджет – близько 5 мільярдів євро щороку.