Загалом 14 серпня МЗС України домовилося про звільнення з білоруських СІЗО п'ятьох українців. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі одного з українських телеканалів, передає 24 канал.

До теми Негайно мають бути повернуті в Україну, – Денісова про затриманих у Білорусі українців

Кого звільнили з біоруських СІЗО

  • Костянтина Рєуцького;
  • Євгена Васильєва;
  • Оксану Альошину;
  • Романа Шишка;
  • Павла Чернявського.

Що відомо про стан звільнених українців

Усі п'ятеро громадян України наразі перебувають у безпеці. Євген Єнін зауважив, що представники Міністерства закордонних справ України відвідали у лікарні Павла Чернявського, який після звільнення із СІЗО поскаржився на погане самопочуття і був госпіталізований.

Травма виявилася не настільки серйозною, щоб вимагати перебування в стаціонарі, він відмовився від лікування в стаціонарних умовах, і повернувся додому,
– пояснив Єнін.

Він додав, що українці зможуть повернутися додому за першої нагоди. Водночас Єнін додав, що остаточну крапку у справі ставити поки що рано, адже тривають окремі адміністративні або судові процедури.

Реакція МЗС України та Володимира Зеленського

  • Глава МЗС України Дмитро Кулеба у своєму твіттері підтвердив, що українські волонтери вже перебувають під захистом дипломатів на території посольства України в Білорусі. Однак, згодом чомусь видалив своє повідомлення.
  • Водночас президент Володимир Зеленський також запевнив, що Васильєв, Рєуцький та Альошина зараз у безпеці. За його словами, Україна вміє захищати своїх громадян і завжди це робитиме.

Що сказав про своє звільнення Рєуцький

Вночі серед звільнених учасників масових протестів Білорусі помітили українського волонтера Костянтина Рєуцького. Він навіть прокоментував своє звільнення виданню TUT.BY.

За його словами, людей змусили підписувати протоколи, написані правоохоронцями. А тих, хто відмовлявся підписувати били.

Судовий розгляд був прямо тут, це був конвеєр, все було досить швидко. Я навіть не впевнений, що це був суддя,
– сказав він.

Дивіться відео коментаря звільненого Костянтина Рєуцького:

Що відомо про затримання українських волонтерів

  • Учасників благодійної організації "Восток SOS" Рєуцького та Васильєва затримали у Мінську 12 серпня. Проти них одразу відкрили кримінальні справи за статтею "масові заворушення", що передбачають від 3 до 8 років ув'язнення.
  • МЗС України та президент Володимир Зеленський вимагали білоруську владу відпустити затриманих українців.
  • За словами українського президента, затримані українці не порушували жодних законів і перебували в Білорусі виключно задля отримання достовірної інформації про події, що там відбуваються.

Деталі від білоруської правозахисниці Тетяни Ревяк: відео

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу: