Про це Володимир Омелян заявив під час спеціально скликаної у вівторок прес-конференції.

Читайте також: Зіпсований відпочинок: чому затримка рейсів вже є традицією

Ми маємо другий рік поспіль різкий ріст авіаперевезень, в сфері чартерних перевезень ми зросли фактично у два рази, тому маємо забезпечити надійний безпековий рівень та рівень комфорту. З цією метою впродовж наступних двох тижнів Державіа служба проведе повну технічну ревізію тих літаків, які використовують насамперед для нерегулярних перевезень і прошу нікого не ображатись, якщо деякі з них будуть визнані такими, що не відповідають задовільному технічному стану,
– попередив урядовець.

Він також анонсував, що вже з наступного року планується обмежити вік використання пасажирських літаків до 20 років в Україні – тобто все, що старше 20 років літати в Україні не матиме права.

"До кінця цього тижня ми розмістимо рейтинг авіакомпаній на сайті Мінінфраструктури і Державіаслужби, він буде оновлюватись щомісяця. Кожен громадянин, туроператор, турагентство зможуть побачити якісну аналітику – з якою частотою виконується рейс, наскільки часті є запізнення", – зазначив міністр.

Читайте також: Експерт пояснив, чому українці масово застрягають в аеропортах світу

На вихідних стало відомо, що через масові затримки чартерних рейсів українські туристи масово не можуть повернутись додому із популярних курортних країн, зокрема, з Тунісу, Іспанії, Албанії та Грузії.