Про це йдеться в листі міністра оборони України Степана Полторака відправленому на ім'я прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, повідомляє інформаційний портал Ukrainian Military Pages.

Читайте також: Порошенко озвучив суму, яку українські бійці отримують на передовій

Недостатній рівень грошового забезпечення є основною причиною звільнення з лав Збройних Сил України після закінчення контракту (36% опитуваних). Всього з січня по червень звільнилося одинадцять тисяч офіцерів та контрактників, що мали військовий досвід, ще вісімнадцять тисяч має звільнитися до кінця 2018 року,
– йдеться у листі.

Зазначається, що на початку 2016 року мінімальний розмір грошового забезпечення був 7 тисяч гривень, що дорівнювало приблизно п'яти розмірам мінімальної зарплати та майже 1,6 розміру середньої зарплати по Україні. Проте, як наголошує Полторак, підвищення з 1 січня 2017 року соцстандартів погіршило матеріальне становище військових і спровокувало їх відтік з ЗСУ.

За його словами, наразі зарплата військових, які служать перший рік становить 7,5 тисяч гривень, тоді як середня зарплата по країні є вищою на більш ніж тисячу гривень – 8,7 тисяч гривень.

Тому, як напередодні повідомляв 24 Канал, міністерство оборони України попросило виділити 4,5 мільярдів гривень на підвищення зарплат військовим. Зокрема, у відомстві хочуть з 1 жовтня підвищити виплати рядовому складу – до 9 тисяч гривень, а офіцерському складу – до 15,3 тисяч гривень.