Про це секретар РНБО заявив в інтерв'ю. Нагадаємо, що російські пропагандисти стверджували, що буцімто на борту Іл-76 було 65 українських військових, яких везли на обмін.

До теми Це складне і драматичне питання, – ГУР про те, де люди зі "списку 65", які начебто були на Іл-76

Чи були там наші полонені, я вам точно можу сказати – ні. Кажу це на основі того досвіду, який у нас був після Тегерану, і на основі того, що відбувалося далі. Якби це дійсно сталося, то кількість біологічного матеріалу, те, що називається, скажімо так, загиблі, було б в значній кількості,
– заявив Данілов.

Секретар РНБО припустив, що якби на борту дійсно були полонені й вони загинули, то кремлівські пропагандисти скористалися б ситуацією. Ба більше, на думку Данілова, вони створили б не один сюжет про це. Натомість окупанти нічого не робили.

Данілов пояснив, що окупанти, вочевидь, мали заготовлену історію, яку й почали поширювати. Натомість він закликає почекати.

"Такого там не було, у них була заготовлена вся ця історія. І тому дочекаймось, треба просто почекати. Якби це відбувалося, то, повірте, Лавров би в ООН так репетував, і вони б усе це показували. Їм нема чого показати, бо якби це сталося насправді, то була б зовсім інша картинка", – наголосив секретар РНБО.

Іл-76 розбився під Бєлгородом: що відомо

  • У Бєлгородській області поблизу села Яблоново 24 січня розбився військово-транспортний літак Іл-76. Російська сторона заявила, що на борту було 6 членів екіпажу, 3 наглядачі та 65 українських військовополонених, яких буцімто везли на обмін. Як доказ, російська пропагандистка опублікувала список полонених, однак у ньому була особа, яку вже обміняли раніше.
  • У Головному управлінні розвідки того ж дня підтвердили, що дійсно мав відбутися один з наймасштабніших обмінів. Окрім того, у розвідці наголосили, що Росія порушила одну з головних умов – українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому.
  • Водночас командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук припустив, що заяви кремлівських пропагандистів про збиття Україною своїх же військовополонених – це дискредитація, яка має на меті зменшити міжнародну підтримку.