Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що українські пілоти отримали дозвіл на випробувальні польоти винищувачів Gripen. Повідомляється, що наші пілоти пройшли ознайомчу підготовку.

Дивіться також Україна може отримати винищувачі Gripen: що відомо про літаки та як вони допоможуть ЗСУ

У Швеції позитивно оцінили підготовку пілотів

Підготовка включає в себе випробувальні польоти на літаках і тренажерах, а також інструктаж наземного персоналу.

За словами міністра оборони, досвід, отриманий під час ознайомчої підготовки, стане основою для визначення наявності умов для відправки літаків Gripen в Україну.

Орієнтаційна підготовка завершена, і згідно з доповіддю, яку я отримав від Сил оборони, вона пройшла добре,
– сказав він.

Що відомо про винищувач Gripen

Це легкий винищувач, який був створений для забезпечення бойової ефективності в різних завданнях, таких як повітряна боротьба, наземний бойовий обстріл, розвідка та інші. Цей винищувач був прийнятий на озброєння кількома країнами.

Що відомо про передачу Україні винищувачів Gripen

  • Україні вдалося сформувати авіаційну коаліцію, до якої увійшли ряд західних країн. У рамках цієї коаліції відомо, що Україна отримає від партнерів, зокрема Данії та Нідерландів, американські винищувачі F-16.
  • Також українські пілоти та інженери розпочали навчання за кордоном на F-16.
  • Разом з тим, 19 серпня Володимир Зеленський здійснив візит до Швеції, де порушив тему передачі винищувачів Gripen.
  • Тоді президент повідомив про початок тестових випробувань літаків Gripen за участі українських пілотів. Зеленський розповів, що під час візиту у Швецію детально обговорив майбутні кроки щодо можливості відкрити тематику отримання Україною літаків Gripen.