Про це мовиться у прийнятому бюджеті країни на 2018 рік, передає "Обозреватель".

Дивіться також: Державний бюджет України 2019: головні цифри

Як зазначають журналісти, грудневе підвищення соціальних стандартів дозволить збільшити доходи малозабезпечених українців на рівень зростання цін.

Загальний прожитковий мінімум становитиме 1853 гривень (нині 1777 гривень). У формулі розрахунку розміру субсидії також фігурує прожитковий мінімум. Середньомісячний дохід одного члена сім'ї ділять на два прожиткові мінімуми, множать на 15% і на загальний дохід сім'ї. Отримана сума – обов'язковий платіж за комуналку, а решту повинна покрити субсидія,
– зазначають вони.

До слова, зазвичай індексацію (тобто підвищення на рівень інфляції) в Україні проводять двічі у рік: у травні й у грудні, а цього року перерахунок соціальних стандартів перенесли на липень.

Оновлені цифри вплинуть на розмір допомоги більшості українців.

Нагадаємо, за даними Міністерства соціальної політики, станом на 1 липня 2018 року пенсії українців зросли у середньому на 734 гривні, якщо порівнювати їх з аналогічним періодом минулого року.

Крім того, у державній службі статистики зазначили, що середня номінальна зарплата в Україні за рік зросла на 23% або на 9042 гривні.