Фатум війни

Війна не обмежується лінією фронту. Ракетні кукси дозволяють Москві дотягуватися до тилів. Щоправда, у Львові повітряна тривога проживається інакше, ніж у тому ж Києві.

Радимо Скільки років Путін із засц*ного пітерського підворіття зібрався воювати з Україною

Втім, останній місяць ми накопичуємо враження на Півдні та Сході. Насамперед мені здавалося, що головні фаталісти – це ті, кому випало служити на території військових об'єктів. Напевно, це непросто – охороняти той же Генштаб, знаючи, що місце твоєї служби позначене жирною галочкою у списку ракетних цілей.

А потім я натрапив на колону з трофейним "Тигром". Єдина бронемашина, силует якої безпомилково видає її походження. Єдиний силует, не схожий на все, що стоїть на озброєнні української армії. Їздити на ній на передку може лише той, хто має дуже флегматичні стосунки з долею. Бо вночі тризуби на бортах можуть і не побачити.

Паралельні реальності тих, хто зі зброєю і без

До війни мене дратували забобони. Тепер ні. Якоїсь миті я й сам почав говорити "крайній" замість "останній". Достеменно знаю, що перестану так робити, коли повернуся. Офісний побут загрожує нам тільки зламаним кулером, а тому в мирному житті слово "крайній" за рівнем доречності дорівнює носінню камуфляжного одягу без приводу.

У цій війні ми ще андердог, а тому граємо від оборони. Ми досі Давид, а не Голіаф, тому наша війна йде передусім за збереження державності й суверенітету, а не за парадно-блискавичний вихід на кордони 2013 року.

Чим ближче ти до армії – тим менше починаєш нагадувати пікейний жилет, який грає в солдатики. Чим глибше занурений у реальність – тим менше спокус заявляти вголос про свою "втому". Тому що втомлюються всі, але завжди є ті, кому важче. Пам'ять про це змушує тримати язик за зубами.

Актуальне Війна з Росією переросте у війну майбутнього: як Україні вийти переможницею

Крематорій для привида "совка"

Адже ми досі воюємо тим, що створювалося для знищення Заходу. Причому перші 24 роки незалежності ми не витрачалися на поповнення арсеналів та складів. Не купували боєприпаси і не замислювалися про їхню вартість. Параноїдальність радянської системи дозволяє нам триматися вже дев'ятий рік – і ми витрачаємо бюджетні гроші на поповнення лише того, що добігає кінця.

Нещодавно США оголосили про те, що до 2026 року планують закупити до 1,5 тисячі "Стінгерів" – для відшкодування тих, які поставлені до нашої країни.

Важливо Росія привселюдно "здулася" на білоруському фронті

Ловиш себе на думці, що арсенали головної армії світу теж не бездонні. Що наявність грошей та виробництв не заповнюють втрачене одномоментно. Втім, це означає і те, що російські нафтодолари не здатні миттєво перетворюватися на нові ракети та бронетехніку.

А ще варто змиритися з тим, що все, що відбувається, – не девіація. Що реальність – це нова норма. Ніхто з нас не знає, коли ми зможемо зняти форму. І чим швидше ти звикнеш до цього факту, тим простіше тобі буде. До дефіциту приватності також можна звикнути.

Цікаво – Резніков розповів, як Україна готувалася до повномасштабної війни з Росією: дивіться відео