Передача тіл загиблих військових здійснюється відповідно до норм Женевських конвенцій. Зауважимо, вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії про повернення тіл загиблих захисників стало відомо у червні 2022 року, коли Україна і Росія провели обмін у форматі "160 на 160".

Дивіться також Данія стала першою країною НАТО, яка інвестуватиме у виробництво озброєння на території України

В Україну повернули тіла загиблих воїнів

Так, вдалося репатріювати тіла 221 захисника, що воювали на Донецькому напрямку, 25 полеглих воїнів на Запорізькому напрямку, 4 полеглих оборонців з Луганського напрямку.

Також передали тіла 4 загиблих воїнів, тіла яких передані з моргів на території Росії.

Репатріація тіл відбулася за сприяння Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Мінреінтеграції, Уповноваженого зі зниклих безвісти у співпраці з Об'єднаним центром при СБУ, ЦВС ЗСУ, іншими силовими структурами, відомствами та міжнародними організаціями,
– йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що Збройні Сили України перевезуть репатрійовані тіла та останки до визначених державних установ. Представники правоохоронних органів та судово-медичні експерти встановлять особи загиблих.

Після ідентифікації тіла наших захисників передадуть родинам для гідного поховання.

Що відомо про попередній подібний обмін

  • 31 травня 2024 року в Україну в рамках обміну з Росією повернули тіла 212 полеглих оборонців з Донецького, Запорізького, Луганського та Харківського напрямків, а також з тимчасово окупованих територій України.
  • Перед тим обмін тілами загиблих відбувся 15 березня. Тоді Україна повернула 100 полеглих захисників. У січні 2024 року на підконтрольну Україні територію повернули тіла 77 полеглих захисників. Підготовча робота до передачі загиблих велася тривалий час.
  • 6 жовтня додому вдалося повернути тіла 64 оборонців України. У Координаційному штабі запевнили, що наша країна вживає всіх можливих законних заходів у межах норм міжнародного гуманітарного права, щоб встановити місця перебування наших оборонців, які зникли безвісти або потрапили до полону, та повернути їх додому.
  • 27 жовтня Україна повернула тіла ще 50 полеглих українських захисників. Їх також передали представникам правоохоронних органів і судово-медичним експертам, щоб ті провели слідчі дії та судові експертизи.
  • 20 листопада Україні вдалося повернути на підконтрольну територію тіла 94 полеглих військовослужбовців.