Енергокомпанії регулярно відповідають на питання українців щодо відключень електроенергії. У Yasno розповіли, чому часом на графіку світло-сіра зона, а світла нема.

Дивіться також У спекотні місяці графіки відключень можуть бути жорсткішими, – Укренерго

Чи будемо зі світлом у середу

Згідно з повідомленням Укренерго, 29 травня відключення не прогнозують. Але у відомстві зауважили: якщо ситуація в енергосистемі зміниться і треба буде ввести обмеження, про це повідомлять додатково.

Якщо вдасться пройти добу без відключень, то це буде другий день поспіль, коли українці зі світлом.

Як узагалі відключають світло

Укренерго щодня інформує про те, чи встановлено ліміти споживання на наступний день. А диспетчерський центр Укренерго щовечора доводить ліміти до кожного обленерго.

Своєю чергою обленерго розподіляють отриманий ліміт електроенергії так, щоб не перевищувати його обсяг у кожну годину. Найперше дбають, щоб зі світлом були лікарні, котельні, водоканали тощо, тобто критична інфраструктура.

Залишок розподіляють між промисловими та побутовими споживачами в кожній області. Всіх споживачів розподіляють на черги. У графіку для кожної черги вказано години відключень протягом усієї доби.

Але може бути й так, що за графіком світла не має бути, а воно є. Чи будуть вимикати світло в години, вказані в графіку, залежить від того, чи перевищить область ліміт споживання. Якщо в години дефіциту в області буде ощадливе споживання і регіон не перевищуватиме ліміт, то й відключень не буде.

І навпаки: може бути ситуація, що відключень не обіцяли, а потім запровадили. Обленерго може застосовувати графіки погодинних відключень, якщо споживачі перевищать ліміт.

Де дізнатися про відключення

Ситуація мінлива: відключення можуть скасувати або й раптово ввести, хоча й не планували. Тож дуже важливо стежити за офіційною інформацією, наприклад, телеграм-каналом Укренерго. Це значно краще, ніж отримувати інформацію з сумнівних джерел.

А графіки можна побачити на сайті ДТЕК. Вони не змінюються, вам достатньо ввести свою адресу та зберегти сторінку в закладки.

Інформацію, коли саме можуть бути застосовані відключення у вашому регіоні, можна дізнатись в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах.