Медики Дніпра та Львова зробили все, аби уламки ворожої ракети більше не загрожували дитині. Історію реабілітації Михайлика, читайте далі.

До теми Скільки часу летять Кинджали та якою може бути ракетна атака: думка льотчика-інструктора

Уламки залишаться в голові назавжди, однак життю більше не загрожуватимуть

У Першому медичному об'єднанню Львова розповіли історію реабілітації Михайла Баєва з Бахмута. Хлопчик постраждав унаслідок вибуху ворожої ракети.

Уламок, який потрапив у голову дитини, спровокував інфаркт мозку. За життя хлопця з усіх сил боролися лікарі.

Михайлик на лікуванні у Львові / Фото Першого медичного об'єднання Львова

Невеличка передісторія

Сім'я Баєвих поралася по господарству, як почався ракетний обстріл. Один з ворожих снарядів потрапив прямо у двір родини.

Батька 12-річного хлопця смертельно поранило уламками. Натомість Михайлика сильно відкинуло ударною хвилею.

У дитини були десятки уламків на обличчі та шиї, пошкоджена сонна артерія та інфаркт головного мозку, розповідають медики. Стан хлопця був критичним, тому його евакуювали до Дніпра, а згодом до Львова.

Лікування та реабілітація у Львові

Хлопчика поклали в у Національний реабілітаційний центр "Незламні" Першого медоб’єднання Львова. На той момент, стан Михайлика був все ще тяжким: він не міг самостійно ходити, говорити та ковтати.

Медики приступили до медикаментозного лікування, з хлопцем регулярно працювали фахівці з реабілітації – фізичний терапевт та логопед. Водночас тривало загоєння осколкових поранень та опіків.

До цього долучилися хірурги, яких очолив Олександр Калінчук, а також комбустіологи Леся Стрілка і Галина Саян. Вони зробили хлопчику декілька операцій, аби приховати дефекти від ран.

Нарешті, після гігантського обсягу роботи, Михайло з бабусею та молодшим братом, який також отримав опіки, переїжджають до Дніпра. Тепер сім'я житиме там.

Сімʼя Баєвих житиме тепер у Дніпрі / Фото Першого медичного об'єднання Львова

Завдяки злагодженій командній роботі наших професіоналів дитина повертається до повноцінного життя. І хоч у його голові назавжди лишаться два уламки, лікарі певні: нашкодити дитині ті не зможуть,
– підсумували у медичному обʼєднанні.

Зверніть увагу Путін через нездатність протистояти ЗСУ поводиться огидно, – Білий дім

Як окупантам вдалося прорвати фронт під Бахмутом

  • Окупанти змінили свою тактику під Бахмутом і захопили там низку сіл. 30 листопада російським військам вдалось вибити українські підрозділи з деяких позицій біля сіл Курдюмівка та Озарянівка.
  • Як повідомляє Юрій Бутусов, зараз вороги наступають за оновленим планом. Вони застосовують цілодобову аеророзвідку, а також створюють штурмові групи піхоти для нічного бою.
  • Крім того, загарбники утворюють так звані "групи закріплення". Вони мають заходити на захоплену територію та закріплюватись там, якщо атаки штурмової групи пройдуть успішно.
  • Ключовим елементом російських дій є дрони, за допомогою яких здійснюється керування наступом. Усі атаки здійснюються з вогневим супроводом.