Попри це в Україні залишається 8 505 церков, що підпорядковуються УПЦ МП. Це стало відомо з Реєстру церков московського патріархату.

Дивіться також УПЦ МП – це не незалежна релігійна організація, а продовження російської держави, – ISW

Що відомо про перехід церков в ПЦУ

У моніторинговому сервісі зазначили, що наразі неможливо точно підрахувати повну кількість релігійних громад УПЦ МП, оскільки єдине, що дає змогу ідентифікувати ту чи іншу релігійну установу – це назва. У відомстві також зазначили, що церкви, які не мають у своїй назві абревіатуру УПЦ, автоматично належать до московського патріархату.

Якщо ж у назві установи зазначено "Українська православна церква" без уточнення патріархату, то вона пов’язана з УПЦ МП,
– наголосили в організації.

Згідно зі змінами до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", релігійні установи мають показувати свої зв’язки з Росією у назві. Проте деякі церкви намагаються ці дані приховати.

"Всі ці релігійні громади перебувають на території Чернівецької області", – сказали в опендатботі.

Області з найбільшою кількістю церков московського патріархату не змінились з кінця 2022 року, це Донеччина, Хмельниччина та Вінниччина.

Мапа церков МПМапа церков Московського патріархату / Фото Опендатабот.

Перехід церков в ПЦУ: останні новини

  • Суспільне повідомило, що у місті Красилів, що у Хмельницькій області, 11 квітня громада проголосувала за перехід Свято-Воскресенського храму з УПЦ (МП) до ПЦУ. Про це розповіла Юлія Бабійчук – обрана голова парафіяльної ради ПЦУ Свято-Воскресенського храму.
  • Члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики погодили звернення Верховної Ради про розірвання з УПЦ МП договору оренди комплексів споруд Почаївської Успенської лаври. Це рішення прийняли на засіданні ще 7 квітня.
  • Рівненська обласна рада 10 квітня заборонила діяльність УПЦ МП в області. За відповідні рішення проголосували на позачерговій сесії.
  • Глава УПЦ МП Онуфрій 8 квітня підтвердив, що мав паспорт Росії в минулому. Але стверджує, що відмовився від нього, коли між Києвом та Москвою погіршилися відносини.