Про це в ефірі 24 Каналу зазначила релігієзнавиця, докторка філософських наук Людмила Филипович. Вона розповіла, чи можна вплинути на такий специфічний "світогляд".

Дивіться також На Житомирщині парафіянка УПЦ МП зіпсувала банер, присвячений вбитим росіянами дітям

Всі секти так починають

За словами експертки, представники УПЦ МП свідомо закладають ідею своєї обранності та єдиної істини. А всі інші, мовляв, потрапили під вплив секуляризаційної доби.

"Це ознака релігійного сектантського мислення і свідомості. Всі секти так і починають. Вони відокремлюються від основного стовбура вчення та починають наполягати на тому, що всі впали в гріх, не знають шляху до правди, віри в Бога і тільки ми покликані до цієї особливої місії, яку виконуємо ціною жертви, стояння і так далі", – відзначила вона.

Людмила Филипович про дії прихожан УПЦ МП: дивитись відео

Необхідне критичне мислення

Найгірше те, що викорінити ці ідеї вже неможливо, вважає релігієзнавиця. Тут треба, аби в людей було розвинене мінімальне критичне мислення, а в православ'ї зразку МП ніколи воно не культивувалося – все сприймалося на віру.

Але закликаю відкрити очі та подивитися неупереджено. Люди, ніхто вашу віру не забирає, церкви не закривають і не відбирають. Якщо є якісь переходи – це добровільне рішення. Якщо вам комфортно жити в тій церкві, що благословляє на вбивство українців, яка "лягла" під Путіна та чекає, поки українській культурі настане кінець – цього не буде,
– сказала Филипович.

Експертка наголосила, що наразі варто працювати з молоддю, яка на тих територіях, відкривати їм очі реальними аргументами.

Заяви представників УПЦ МП: останнє

  • Одна з прихожанок УПЦ МП біля Києво-Печерської лаври заперечила російську агресію на території України. За її словами все навпаки: окупанти відвойовують "свою територію".
  • Одна з настоятельок монастиря УПЦ МП на Волині заявила, що молиться за кума Путіна Віктора Медведчука. Вона стверджує, що той нібито допомагав у відновленні монастиря, коли не був у політиці.
  • Раніше правоохоронці затримали 4 вірян УПЦ МП біля Києво-Печерської лаври. Вони зламали захисні ролети та двері одного з корпусів заповідника. Однією з запеклих захисниць УПЦ МП була Вікторія Кохановська. Їй вже обрали запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт з електронним браслетом.