Київська область заборонила діяльність УПЦ МП на своїй території. Це сталося у п'ятницю, 9 червня, на 18-ій позачерговій сесії Київської обласної ради.

Читайте також Де в Україні вже заборонили діяльність УПЦ МП: перелік областей

Московським попам не раді у столичному регіоні

Депутати VIII скликання проголосували за звернення до Верховної Ради України з метою заборони діяльності УПЦ Московського патріархату у Київській області. В історичному проєкті рішення зазначається, що ця організація має церковно-канонічний зв’язок із РПЦ та фактично є її структурним підрозділом. Також вона підпорядковується Росії.

Заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова заявила, що не мають права на існування ті релігійні організації, які мають доведений зв’язок з країною-агресором, порушують державні інтереси України та загрожують її національній безпеці.

Вважаємо, що на території України не може діяти релігійна організація, яка фактично, контролюється країною-агресором та підтримує її злочини,
– сказала вона.

Семенова закликала Верховну Раду невідкладно розглянути законопроєкти щодо заборони діяльності УПЦ МП.

УПЦ МП останнім часом не щастить в Україні

  • Не так давно почалася процедура виселення проросійських ченців з Києво-Печерської лаври. Мінкульт дав УПЦ МП 2 доби, щоб покинути її територію.
  • Згодом активісти влаштували проводи митрополиту УПЦ МП Онуфрію. Вони закликали обміняти його на українських захисників, що перебувають у полоні російських окупантів, або відправити до в'язниці.
  • Не так давно архієпископ УПЦ МП Іона зробив скандальну заяву. Він назвав підрив Каховської ГЕС карою за виселення ченців з Києво-Печерської лаври. Проросійський піп спробував перекласти відповідальність на українську владу за екоцид, який спричинила Росія.