Парламент Польщі не надав вотум довіри уряду Матеуша Моравецького. Це означає автоматичну відставку.

Дивіться також Польща вимагатиме від ЄС скасування транспортного безвізу для України, – Моравецький

"Право та справедливість" втратила владу

Представники відповідної партії очолювали уряд вже 8 років. Тепер вони втратили повноваження.

Більшість депутатів парламенту Польщі проголосували за винесення вотуму недовіри уряду на чолі з Матеушем Моравецьким.

Проти висловлення довіри уряду Моравецькому проголосували 266 депутатів, за — 190.

Очікується, що найближчим часом очільником уряду Польщі стане Дональд Туск. Раніше він звинувачував Матеуша Моравецького у тому, що блокування кордону з Україною "ставить під загрозу" українсько-польські відносини.

Хто такий Дональд Туск

Це польський політик, Голова Європейської Ради, колишній прем'єр-міністр Польщі, співзасновник та голова партії "Громадянська платформа", колишній заступник голови Сенату.

1 вересня 2014 року на меморіальному заході з нагоди початку Другої світової війни, Туск визнав, що в Україні триває війна, і закликав усю Європу стати на захист свого союзника. Засуджує незаконне ув'язнення українського режисера Олега Сенцова у Росії.

Крім цього, варто зазначити, що опозиція має більшість у польському Сеймі. Напередодні стало відомо, що опозиція вже сформувала уряд Туска.

Протистояння Туска та Моравецького

  • Президент Польщі Анджей Дуда підбив підсумки консультацій з представниками виборчих комісій. За його словами, на посаду прем'єр-міністра країни було два серйозні кандидати. Мовиться про Матеуша Моравецького та Дональда Туска. Відповідні кандидатури він озвучив після спілкування з представниками виборчих комісій, яке відбувалося упродовж кількох днів.
  • Журналісти видання Politico визначили найвпливовішу людину року в Європі. Нею став польський політик Дональд Туск. Зокрема, журналісти відзначили повернення Туска на політичний олімп у Польщі. На думку видання, саме він буде тим, хто принесе "вітер змін" на весь Європейський континент.
  • Ймовірний прем'єр-міністр заявив, що нова влада розв'язуватиме проблеми, які на сьогодні є між Польщею та Україною. Він пообіцяв, що його уряд розблокує польсько-український кордон. Політик хоче діяти в інтересах польських перевізників, однак таким чином, щоб блокаду було припинено. Крім цього Туск розкритикував уряд свого попередника Матеуша Моравецького. Він вважає, що чинна влада Польщі має прорахунки у відносинах з Україною.