Сьогодні, 16 вересня, відбулась нарада Кабінету Міністрів України. Українські чиновники погодились, що отримання російського паспорта держслужбовцем та пропаганда ворожого громадянства має каратись законом.

До теми Отримав російський паспорт – тепер живе на вокзалі у Бєлгороді: історія любителя "русского міра"

Важливість законопроєкту

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук написала про погодження цього законопроєкту у своєму телеграмі. Також вона зазначила, що це рішення варто було ухвалити значно раніше.

На жаль, міжнародне право не містить адекватних норм для протидії незаконній російській паспортизації на території України. Тому ми маємо посилити кримінальне законодавство. Такий закон варто було б прийняти ще у 2014,
– написала Верещук.

Головне з законопроєкту

  • Якщо державний службовець отримав ворожий паспорт, суд може призначити йому від 10 до 15 років позбавлення волі.
  • За пропаганду російського громадянства передбачено термін від 5 до 8 років.
  • Примус громадян України до отримання російського паспорта каратиметься ув'язненням від 8 до 12 років.
  • Також від 8 до 12 років позбавлення волі отримуватимуть особи, які будуть створювати умови для українців, за яких неотримання російського паспорта буде ставити громадянина України в невигідне становище або принижувати його гідність

Нагадаємо, заступник голови Верховного суду Богдан Львов виявився громадянином росії. Сам держслужбовець заявив, що ворожого документа в нього нема.

Варте уваги – Кримчанка демонстративно порвала російський паспорт: дивіться відео