Відповідне рішення одноголосно ухвалили 13 травня на засіданні Кабміну, пише 24 канал. Однак, зміни почнуть діяти з осені – з 1 вересня 2020 року.

До слова Масові арешти в Білорусі: затримали понад 100 опозиційних блогерів та журналістів

Як зміниться перетин кордону з Білоруссю

Зміни зачеплять лише в'їзд українців до Білорусі. При виїзді з Білорусі можна буде використовувати український паспорт.

Відзначимо, що зараз українці можуть в'їжджати, виїжджати, проїжджати транзитом через територію Білорусі без візи і за внутрішнім паспортом.

Зверніть увагу! З 1 березня 2020 року перетин кордон з Росією відбувається на підставі закордонного паспорта, але тільки для громадян України, які виїжджають з України на територію РФ. Водночас росіяни можуть перетнути кордон з Україною лише за закордонними, службовимм або дипломатичними паспортами з 2016 року.

Про причини цього рішення уряду читайте за цим посиланням. До слова, Білорусь є єдиною сусідкою України, яка не запровадила заборону на в'їзд українських громадян під час пандемії коронавірусу.

Що відомо про спалах коронавірусу в Білорусі

  • В Білорусі вирішили не закривати кордони, не вводити жорсткі карантинні обмеження і не зупиняти підприємства.
  • Президент Олександр Лукашенко вважає пандемію коронавірусу масовим "психозом". На його думку, саме від COVID-19 ніхто не помер – помирали лише від хронічних хвороб.
  • Тим часом станом на 13 травня в Білорусі інфікованих за офіційними даними вже майже 25000, померлими вважають 142 людей, а такими, що вилікувалися – майже 7 тисяч.