Змішана система, 5-ти відсотковий прохідний бар'єр та заборона блокам брати участь у перегонах. Саме ті пункти, що не влаштовували опозицію зранку.

"Без прийняття політичного блоку фракція в голосуванні і в розгляді цього закону не приймає участі. Всі інші оці заяви Партії регіонів, голови фракції, ще інших членів комісії про те, що вони 80% включили. Ви знаєте, що таке 80%? Це коми і тире, вони нас не цікавлять", - заявив народний депутат, БЮТ-Батьківщина Андрій Кожем'якін.

Після 2 тижнів засідань депутати таки домовились

Вже на вечірньому засіданні повна згода. Домовилися після 2 тижнів майже безперервних засідань тимчасової спеціальної комісії.

Інтригу довкола виборчого законодавства і більшість, і опозиція ретельно тримала увесь день, аж до моменту голосування. А потім несподівано пішли на компроміс, як вже стало відомо пізніше, вимушений. Фактично, опозиція відмовилася від головних своїх вимог.

Опозиціонери пояснювали, поступилися головним, аби технічно унеможливити чисельні фальсифікації на виборах. Парламентська більшість святкувала перемогу, на їхню думку спільну.

"Вимушений компроміс. Ми вибрали з того, що нам пропонувалось, чи фальсифікація виборів, чи максимально прозора виборча система. І ми можемо впливати на те, щоб якимось чином без адмінреурсу, без підкупу виборців, без каруселей. Все-таки поборотися на мажоритарних округах і виграти вибори", - сказав народний депутат, БЮТ-Батьківщина Сергій Міщенко.

6 депутатів від НУНС проголосували "проти"

Не компроміс, а змова опозиційних вождів з Банковою. Так результати голосування щодо виборчого закону охрестили народні обранці, які пішли на принцип і натиснули кнопку проти. Їх нарахувалося 6. Всі із фракції НУНС.

"Мені важко пояснювати причини цієї змови. Може когось чимось спокусили, може когось чимось залякали. Я не знаю. Я свідомо голосував проти і переконував колег робити так само. Тому, що, врешті решт, соромно виставляти всю країну і парламент ідіотами, навіть перед європейцями", - сказав народний депутат, фракція НУНС Анатолій Гриценко.

Нардепів обиратимуть в округах та по партійнихсписках

За новими правилами, 50% депутатів обиратимуться по партійних списках. Іншу половину Верховної Ради комплектуватимуть по мажоритарних округах. Це крок назад від демократії, заявляють політичні експерти.

"Це здача, здача позицій по політичних питаннях, виборча система, бар'єр, блоки - це здача. З іншого боку опозиція спромоглася вплинути на ряд важливих питань технологічного характеру", - вважає політолог Ігор Когут.

Писати закон під кожні виборчі перегони звичка українських політиків, твердять експерти. У Єврокомісії це не вітають й радять народним обранцям якомога скоріше ухвалити Виборчий кодекс, який припинить цю політичну традицію.