Таким чином стихійне лихо 11 березня стало найдорожчим в історії. У суму, яка еквівалентна 6% ВВП країни за підсумками 2010 року, входить збиток, завданий транспортній інфраструктурі, житлу та підприємствам, при цьому не враховуються втрати, пов'язані з падінням промислового виробництва та обсягів торгівлі.

Для порівняння, Світовий банк 21 березня оцінив збитки Японії від землетрусу у 122-235 млрд. дол. За оцінками експертів організації, країні знадобиться 5 років, щоб повністю відновитися після стихії.

Лихо в Японії завдало не лише значних руйнувань, але і вивело з ладу систему охолодження на кількох енергоблоках АЕС "Фукусіма-1". Через це в довкілля потрапили шкідливі речовини.

Влада Японії вже заборонила продавати овочі та молоко з уражених радіацією районів. Також в середу мешканці Токіо почали скуповувати бутильовану воду після повідомлення про те, що у водопровідній воді рівень радіації удвічі перевищує допустиму для немовлят дозу.

Крім того, різко впали продажі риби на тлі офіційного підтвердження того, що радіоактивні речовини потрапили у морську воду.