За його словами, ціна на нафту деякий час буде знижуватись, але особисто в нього на це надії немає, тому що ціна на нафту наближається до того критичного мінімуму, коли вже є собівартість видобутку. Якщо Саудівська Аравія може собі дозволити видобувати, то решта країн так не зможе.
Для українців з цього приводу радощів мало, тому що, якби НБУ проводив якусь іншу політику, то можливо в нас би відбувалося більш стрімке падіння цін в роздрібній торгівлі. На сьогодні пониження є, але воно не таке, яке нам всім хотілось би, – сказав Косянчук.
На сьогоднішній день, як повідомив Косянчук, дефіцит валюти складає понад 200 млн доларів по ринку. І, якщо така ситуація збережеться з відсутністью валюти за курсом 12,95, то зупиниться залізниця, бойова техніка в зоні АТО та вся промисловість.
Всьому є своя межа. Коли нафту видобувати буде невигідно, то її припинять видобувати. І це співвідношення попиту та пропозиції вирівняє ціну, і мені здається, що в наступному році ціна буде 100 доларів за барель, не нижче, – розповів президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів України.
Щодо того, що впливає на ціну на нафту, він розповів:
Впливають три основні фактори – це рівень споживання, тобто той об'єм, який затребуваний на ринку для виробництва...Це рівень видобутку і біржові спекуляції.
В сьогоднішніх умовах, за його словами, іде диференціація цін по регіонах в залежності від купівельної спроможності населення.
Далі – дивіться у відеосюжеті.