Заради економії електроенергії, кажуть фахівці. В той же час, медики не розділяють схвальну думку науковців. Кажуть, на кінець березня - припадає загострення хронічних хвороб. А зміна часового режиму тільки ускладнює наслідки.
“Цей перевід часу він так чи інакше стосується хронічних хвороб. Ось тут спостерігається деяка тенденція, що їх може просто більше з’являтися. А в деяких випадках навпаки: люди більш позитивно переносять цей перехід. Тобто немає однозначної відповіді”, - каже хрономедик Микола Поліщук.
Суперечкам про те чи варто переводити годинники вже двадцять років. Утім, досі лише Росія - єдина з пострадянських країн - наважилась відмінити цю процедуру. Чи зробить те саме Україна - вирішують на урядовому рівні. МОЗ, сподіваються українці, таки дослухається до громадської думки.
Будь-яке втручання у біологічний годинник - застерігають психологи - не проходить безслідно. Це стосується дітей, а також тих, кому вже за 35. Найкращими ліками від стресів та хвороб є сон. Тож, системні обмеження у ньому не виправдовують будь-які економічні причини.
“Не завжди економічна доцільність є виправданою. Перш за все треба думати, що ми ламаємо себе... В ці 24 години треба вкласти величезну кількість людських справ, і є внутрішній годинничок. Це недобре, коли його ми весь час перелаштовуємо. Немає такої мети, немає такої задачі, немає виправдання, скажімо так тому, що ми півроку щось всередині себе ламаємо”, - каже психолог Людмила Копишинська.
Зимовий та літній час зараз діє у 100 країнах світу. Чи відмовиться Україна переводити щопівроку стрілки - нині вирішують у Мінохорони здоров’я. Остаточна відповідь поки не готова, але там не виключають, що вже восени українцям не доведеться перелаштовуватись на новий режим.