Одеська "Траса здоров’я" – лінія біля самісінького берегу Чорного моря – ласий шматок узбережжя. Саме тому тут весь час відбуваються сутички через незаконні будівництва, "віджим" землі та екологічні порушення.

Читайте також: Дніпро перетворюється на "київське болото": невтішний прогноз від спеціалістів

Новий скандал спалахнув минулого тижня. Буквально за декілька днів в цій зеленій зоні невідомі вирубали більше 200 дерев.

Будь-яке втручання, як то вирубка дерев, які тримають шар ґрунту, призводить до виникнення зсувів. В районі фонтану під санаторієм Горького вже стався обвал. Спровокувало це не тільки неналежне утримання берегоукріплювальних споруд, але, в першу чергу, знищення дерев,
– зазначив громадський активіст Ігор Єлін.

Місцеві екоактивісти впевнені: до вирубки дерев причетний власник розкішного будинку по сусідству – бізнесмен Володимир Галантерник. Бо ж дерева вирубані виключно до його воріт.

"Цей маєток раніше належав депутату Хмельницькому, потім його купив Галантерник. Це бізнесмен, якого називають "господарем Одеси". Це бізнесмен із злочинного клану Ангерта, який і поставив колись Геннадія Труханова тут мером", – заявив керівник громадського руху "Зелений лист" Владислав Балінський.

Читайте також: В анексованому Криму трапилося екологічне лихо через посуху

Дерева вирубали не тільки в зоні парку "Ювілейний", а й над пляжем санаторія Чкалова. Саме цей пляж колись прославив тогочасний керівник області Михайло Саакашвілі. Він перед камерами ламав тут незаконні огорожі і обіцяв жодних парканів на громадських пляжах не буде. Тепер же, переконують активісти, цю територію готують до передачі в оренду тому ж бізнесмену Володимиру Галантернику. І, скоріше за все, однією дорогою справа не обмежиться.

Рішення щодо передачі цих земель та багатьох інших в оренду приймались у п'ятницю, 16 лютого, на заздалегідь скандальній сесії міськради, якою після майже двохмісячної відсутності головував мер Одеси Геннадій Труханов. Саме тому під мерією зібралися активісти, стихійно об’єднавшись з антимерським мітингом. Але навіть об’єднані сили громадськості не вплинули на рішення депутатів. Про спил дерев на схилах "Траси здоров’я" навіть не згадали, а ділянку поруч все ж віддали в оренду нібито для обслуговування адмінбудівель та прилеглих споруд.