Лідер чеської “Оксамитової революції” помер напередодні, на 76 році життя. В пам'ять про Гавела на столичній площі Святого Вацлава чехи розгорнули величезний національний стяг, біля меморіалів революції люди палили свічки.
“Гавел багато зробив для країни, сумно, що він пішов. Шкода, що закордоном його цінували більше, ніж вдома”, - сказали мешканці Праги.
Чеський уряд оголосив жалобу в країні. Тіло Президента для прощання зі співвітчизниками розмістять у церкві Святої Анни. Національне телебачення обіцяє показати документальні стрічки про життя і здобутки Гавела. Сум з приводу смерті свого колеги висловили світові лідери.
“Ми, німці, оплакуємо смерть Вацлава Гавела. Ми висловлюємо співчуття і його родині, і всім чехам. Гавел був великим європейцем, він був серцем чеської революції і першим став на шлях об’єднання Європи”, - сказав міністр закордонних справ ФРН Ґідо Вестервелле.
“Він був громадянином світу. Він був відданий своєму народу і мав унікальний талант бути вільним і говорити вільно. Голос Гавела - це золотий голос усього нашого покоління”, - сказав Президент Ізраїлю Шимон Перес.
Вацлав Гавел найбільше запам’ятався як лідер “Оксамитової революції” 1989 року. Він очолював “Громадянський форум”, який координував переворот. Того ж року Гавел став Президентом Чехословаччини, а у 1993 році його було переобрано на посаду Президента Чехії. Високий пост він покинув у 2003 році.