За незаконне володіння, зберігання або виготовлення зброї з 2007 року засудили 52 тисяч українців.
Автор та музикант Василь Лютий вважає, що холодна зброя має бути у чоловіка. У його творчому доробку є неформальний марш козаків-русичів, в якому якраз, тема смертельного леза є провідною. У 2014 році в Рубіжному на Луганщині під час мітингів "За єдину Україну", які організовував Василь, бойовики його побили та прив’язали до дерева.
Сепаратистів тоді не затримали, а от у Василя знайшли саморобний ковальський ніж, який пізніше визнали холодною зброєю і відкрили справу по 263 статті – незаконний обіг зброї.
Я пішов дійсно на цей мітинг зі зброєю на випадок захисту. Тому що там не було з ким говорити за круглим столом, проводити дебати та знаходити консенсус,
– зазначив автор-музикант Василь Лютий.
За цією статтею за останні 10 років засудили 52 тисячі людей. Василеві Лютому вдалось довести, що ніж був засобом самооборони та за відсутності складу злочину справу закрили.
Читайте також: Зброя для України: про ризики і доцільність надання озброєння нашій країні
Якщо громадянину виповнився 21 рік, то йому можна придбати мисливську гладкоствольну рушницю, а з 25 років МВС вже видає дозволи на нарізну зброю. Травматичні пістолети можуть мати судді, адвокати та журналісти. Вогнепальний короткоствол у цивільного можна побачити, лише якщо він нагородний.
Можете мати хоч снайперський комплекс. Але захищати своє життя, свою дружину, дітей, помешкання – ви не маєте права,
– заявив член Асоціації власників зброї Євген Аврамчук.
В тексті 263 статті чітко зазначено, що носіння, зберігання чи виготовлення холодної зброї заборонено без передбаченого законом дозволу. А самого закону про зброю не існує.
Чому депутати не можуть затвердити закон про зброю – дивіться у сюжеті.