Голландець Майкл Хондер уже п’ятий рік перебуває в Україні. Чоловік працює в компанії з вирощування тепличного салату, відповідає за якість товару та його реалізацію. Зі слів чоловіка, дозвіл на тимчасове проживання отримати в Україні дуже важко.
Зазвичай з документами Майклу допомагали юристи підприємства. Його директор доводив держустановам, що фірмі потрібен саме цей іноземний фахівець.
Читайте також: "Ринковий політ" цін на продукти харчування: тепер подорожчає чи подешевшає?
Та наприкінці червня Президент України підписав закон, який вносить зміни в правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців. Над ним працювали компанії членів Європейської бізнес Асоціації спільно з народним депутатом Сергієм Кіралем.
Процедуру отримання дозволу на працевлаштування спростили для іноземних засновників та бенефіціарів, випускників університетів, які входять до сотні світового рейтингу, іноземних ІТ-професіоналів та працівників творчих професій.
Роботодавцю більше не потрібно подавати заявку про вільну вакансію для іноземця у Центр зайнятості. Замість семи документів для дозволу на працевлаштування громадянам інших країн, тепер треба буде лише чотири. Посвідка ж на проживання діятиме впродовж трьох років, а не рік як раніше.
В країнах Європейських держав підстава для оформлення права на тимчасове проживання - це інвестиції. У різних країнах різні суми.
В Україні ми запровадили мінімальний внесок інвестора в економіку країни, яка надаватиме йому право отримати посвідку. Це 100 тисяч євро або еквівалент в іншій валюті,
– повідомила співавторка закону Христина Онищенко.
Сам закон набере чинності 27 вересня 2017 року.