Про це в рамках презентації ініціативи у Пологовому будинку №5 міста Київ повідомив міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє прес-служба відомства.

Читайте також: Як племінниця "безквартирного" міністра юстиції Петренка стала власницею елітних апартаментів

"Завдяки планшетам можна буде миттєво направити відомості для проведення невідкладної державної реєстрації малюка та реєстрації місця проживання, подати електронну заявку на отримання допомоги при народженні дитини. Навіть записатися в електронну чергу в дитячий садок. І все це - прямо у пологовому", – наголосив Павло Петренко.


Жінка, яка вперше отримала електронне свідоцтво дитини

За його словами, свідоцтва про народження формуються в електронному вигляді, а якщо батьки захочуть отримати паперовий варіант, вони можуть зробити це наступного дня в пологовому, замовивши доставку кур'єром або ж особисто відвідати будь-який відділ РАЦС в межах України.

Якщо раніше сервіс з отримання свідоцтва про народження у пологовому займав добу, то зараз це можна зробити за кілька хвилин, біля ліжка молодої матусі. Сьогодні ми запустили цей проект у Києві. Далі до нього долучатимуться медичні заклади у обласних центрах,
– заявив міністр юстиції.

Така послуга наразі доступна лише у 472 пологових будинках України. З моменту запуску проекту було видано 307 тисяч свідоцтв про народження немовлят у медичних закладах, а у 2018 році, дві третини перших документів малюки отримують у пологових будинках.

Читайте також: Як уникнути коліків у немовлят: прості поради

Начальник Головного територіального управління юстиції в місті Києві Станіслав Куценко, наголосив, що за 5 місяців 2018 року у Києві народилося 14 149 немовлят, половина з яких була зареєстрована безпосередньо у пологовому будинку.