main logo

Валентина Семеренко

Українська біатлоністка, заслужений майстер спорту України, член національної збірної команди України з біатлону.

Чемпіонка зимових Олімпійських ігор 2014 у Сочі, Росія.

Чемпіонка та чотириразова призерка чемпіонатів світу з біатлону, переможниця та призерка етапів кубка світу з біатлону, чемпіонка світу серед юніорів 2004 року, семиразова чемпіонка Європи, чемпіонка світу з літнього біатлону 2011 року в спринті, неодноразова чемпіонка першостей та Чемпіонатів України, на XXIII Всесвітній зимовій універсіаді виборола 4 медалі (3 срібні, 1 бронзову).

Учасниця зимових Олімпійських ігор 2006 року в Турині, 2010 року у Ванкувері, 2014 року в Сочі та 2018 року у Пхьончхані. Старший лейтенант СБУ.

Валентина Семеренко — сестра-близнючка української біатлоністки Віти Семеренко.

На чемпіонаті світу 2008 року в Естерсунді та чемпіонаті світу 2011 року у Ханти-Мансійську Валентина посіла друге місце в естафеті, однак через порушення антидопінгових правил Оксаною Хвостенко Міжнародний союз біатлоністів позбавив українську жіночу естафетну четвірку другого місця в гонці чемпіонату світу з біатлону-2011.

Нагороджена Орденами княгині Ольги за особливі внески у розвиток фізичної культури в Україні, та орденом "За заслуги" – за вагомий особистий внесок у зміцнення національної безпеки, високий професіоналізм, зразкове виконання службового обов'язку та з нагоди Дня Служби безпеки України.