Про це розповіла очільниця правління громадської організації "Український дім" Мирослава Керик. Вона зазначила, що керівництво Українського дому звернулося до місцевих правоохоронних органів.

Дивіться також Київський двірник використовував прапор України як ганчірку для трави

Є очевидною провокацією

Невідомі вандали вночі 22 травня розмалювали фасад головного офісу Фонду "Український дім", розмістивши на ньому написи польською й українською мовами "Нам потрібні вибори!".

Невідомі вночі нанесли на фасад будинку цей напис, що є очевидною провокацією. Ми викликали поліцію, яка наразі кваліфікує ці дії як хуліганство,
– розповіла Мирослава Керик.

На її думку, радше за все до подібних дій можуть бути причетні проросійські сили, таким чином написи мають політичний зміст і є частиною інформаційно-психологічної діяльності, спрямованої на спробу поставити під сумнів легітимність української влади та посіяти ворожнечу поміж представниками української спільноти в Європі.

Водночас Керник наголосила, що працівники Українського дому не мають нічого спільного з цими написами та не хочуть, щоб хтось вирішив, що це є позицією організації, чи когось з її членів. Повідомляється також, що наразі організація планує сповістити про цю проросійську провокацію польські органи влади.

Як зазначили на офіційній сторінці Українського дому, незабаром з'явилася інформація про те, що подібні написи були зафіксовані в інших містах Європи, зокрема в Німеччині.

Росія регулярно намагається порушити питання виборів

  • Час від часу Росія роздмухує питання легітимності української влади та намагається поставити під сумнів всі її рішення. Зокрема, днями Владімір Путін заявив, що для Кремля має значення питання легітимності Володимира Зеленського, якщо доведеться підписувати документи.
  • Легітимність Зеленського турбує ще одного диктатора – самопроголошеного президента Білорусі Алєксандра Лукашенка. Білоруський диктатор навіть поспівчував Путіну, якому начебто не має з ким підписувати договір про мир.
  • Водночас Володимир Зеленський розповів, що нині для проведення виборів потрібно було б змінювати законодавство, адже чинні закони не дозволяють переобирати владу під час воєнного стану.
  • Він наголосив, що у воєнний час не можна проводити вибори. До того ж він зазначив, що важлива повага до військових, які наразі перебувають на фронті, адже вони також повинні мати право проголосувати.