Він зазначив, що з "великою стурбованістю слідкує за болючими соціальними безпорядками" у країні, повідомляє Vatican News.

Читайте також Смерть Джорджа Флойда: мати його дитини вперше виступила зі щемливою заявою

Сказав, що молиться за упокій Джорджа Флойда, який помер після затримання поліцією, та за душі інших жертв,

Ми не можемо терпіти і заплющувати очі на расизм у будь-якій формі. І заявляємо, що захищаємо сакральність кожного людського життя. Водночас, маємо визнати, що насильство останніх ночей є саморуйнівним,
– наголосив він.

24 травня Папа Римський провів недільну молитву та вийшов до людей, які зібралися на площі Святого Петра. Це вперше після 8 березня він спілкувався наживо із паствою.

Протести у США через смерть Джордж Флойда

  • 25 травня поліцейські жорстоко затримали темношкірого Джорджа Флойда. Чоловік намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
  • Під час затримання один з поліцейських застосував задушливий прийом, ставши коліном на шию. Флойд помер, а перед смерттю благав відпустити, бо "не міг дихати". Цей вислів став одним зі слоганів масових протестів.
  • США охопили протести, заарештували понад 4 тисячі людей. До мітингувальників долучилися радикально налаштовані люди, які б'ють інших протестувальників, грабують магазини та спалюють чужі авто.
  • Протести вже вийшли за межі США. Зокрема, мітингували у Парижі, Амстердамі та Лондоні. У Вашингтоні та в інших великих містах США оголошено комендантську годину. Під час протестів є постраждалі й серед силовиків, і серед мітингувальників.