Власника ставка, 58-річного Анатолія Захаренка, у 2015 році притягали до відповідальності за порушення правил зберігання мисливської зброї, пише видання "Детектив-Info".

Важливо Чоловік жорстоко розстріляв 7 друзів на Житомирщині: йому загрожує довічне ув'язнення

Що відомо про загиблих:

Як виявилося, компанія здебільшого складалася з військових Національної гвардії України. Таких було одразу шестеро з дев'яти – усі вони загинули:

  • Владислав Мамиченко – боєць 1 батальйону НГУ імені Кульчицього;
  • Андрій Москалець ("Бородатий") – боєць 1 батальйону НГУ імені Кульчицького;
  • Віталій Вульчин – боєць Нацгвардії з Гостомельської військової частини;
  • воїн з позивним "Фін" – Володимир Купріянов;
  • боєць з позивним "Скандер" або "Український татарин" – Ескендер Османов;
  • Роман Ханенко ("Гець") – київський волонтер.

Про сьомого загиблого наразі нічого не відомо. Також, крім власника ставка та загиблих, з компанією відпочивав працівник Київського національного авіаційного університету 43-річний Вадим Федюнін.

Саме він – той єдиний, хто, почувши стрілянину, зміг втекти у село та викликати поліцію. Він і розповів, що під час відпочинку виник конфлікт, під час якого Захаренко убив 7 людей.

До слова, інформацію про те, що серед загиблих є учасники Антитерористичної операції та волонтери, вже підтвердили у прокуратурі. Зокрема, батальйон Кульчицього раніше був добровольчим і брав участь в АТО.

Також відомо, що Вульчин, Мамиченко та Москалець перебували у відпустці, яку їм надали після тривалого перебування на ротації в районі проведення ООС. Зокрема, Віталій Вульчин пройшов запеклі бої на Світлодарській дузі. Був застреленим він, коли спав.

Житомирщина, вбивство, Нацгвардія, стрілянина, Захарченко
Страшна стрілянина на Житомирщині: загиблі воїни Нацгвардії Віталій Вульчин, Владислав Мамиченко та Андрій Москалець / Колаж 24 каналу

Неоднозначні версії масового вбивства

За версією поліції стрілянина сталася на побутовому підґрунті – чоловік дістав зброю після п'яного конфлікту з військовими. Тоді він й убив 7 людей.

Втім, у соціальних мережах активно поширюють версію, буцімто чоловік вдався до самозахисту, коли місцева поліція "направила до нього військових, аби "порішати за кришу".

Щоправда, цю версію вже спростувала дружина Захаренка. Вона сказала, що чоловік в усьому зізнався, а причиною конфлікту стала суперечка щодо служби в армії. Буцімто військові, які самі воювали на Сході, почали говорити про те, що власник ставка не відпустив своїх дітей до війська.

масове вбивство на Житомирщині
Місце, де трапилася кривава стрілянина на Житомирщині / фото Антона Геращенка