Фотонний процесор
Група вчених з кількох американських університетів створила робочий прототип фотонного процесора, який передає дані за допомогою світла замість електричних імпульсів.
У мікрочип, розміром 3 на 6 міліметрів, втиснули 70 мільйонів транзисторів та 850 оптичних елементів.
Хоча повністю відмовитися від електроніки творці фотонного процесора не змогли, втім їхній "гібрид" у десятки разів продуктивніший за сучасні мікрочипи: його пропускна здатність до 300 гігабіт у секунду на квадратний міліметр.
Про комерційне застосування фотонних процесорів поки не йдеться, однак у майбутньому вони можуть суттєво підвищити швидкість обробки даних та зменшити при цьому енерговитрати.
Летючий скейтборд
Приватна американська аерокосмічна компанія ARCA презентувала свій варіант "ховерборду". Платформа з 36 моторами, загальною потужністю 270 кінських сил, здатна підняти людину масою до 110 кілограмів, при тому що сама важить понад 80.
Тривалість автономного польоту ArcaBoard – всього лиш 6 хвилин, зарядка ж акумулятора займе цілих 6 годин, або півгодини зі спеціальною док-станцією.
Таке задоволення "політати" коштує 20 тисяч доларів, плюс ще 4 з половиною тисячі за док-станцію.
Друк хитромудрих картинок
Вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни навчилися друкувати подвійні картинки на струменевому принтері. Крихітні краплі чорнила наносять лінійно на металеві пластинки.
Світло, яке проходить крізь ці лінії, кидає на металеву поверхню тінь різного кольору та різної інтенсивності – залежно від того, як розміщені ці лінії відносно сонячних променів, паралельно чи перпендикулярно.
Відповідно якщо повернути малюнок на 90°, змінюється зображення. Така технологія, вважають учені, може згодитися у виробництві елементів захисту для різноманітних документів.
Читайте також: Перша марсіанська база NASA, як людина засмічує космос