Ранні версії припускали, що антиматерія генерується найближчими до нас пульсарами, але останні дослідження показали, що це не зовсім так, пише Science Alert.

У 2008 році зонд PAMELA, який розташований на орбіті Землі, виявив, що позитронів на орбіті більше, аніж "мало бути", виходячи з чинних теорій щодо походження антиматерії.

Тепер велика міжнародна група вчених проаналізувала недавні вимірювання отримані з обсерваторії High-Altitude Water Cherenkov (HAWC) в Мексиці, щоб перевірити гіпотезу про те, що такі частинки виробляють пульсари, тобто нейтронні зорі.

Читайте також: Якихось 11 світлових років від Сонячної системи: вчені знайшли екзопланету з придатною для життя температурою

Але за результатами вимірювань, потік високоенергетичних позитронів від пульсарів Geminga і PSR B0656 + 14, який повинен був прийти на Землю, майже у сотню разів нижчий, аніж потік, зареєстрований в 2008 році. Велика частина вихідних від пульсарів елементарних частинок поглинається в туманностях.

Участь двох пульсарів в генерації позитронів високих енергій, які досягають нашої планети, настільки скромні, що інші пояснення стають все більш і більш ймовірними,
– говорить один з авторів дослідження, Сабріна Казанова з Інституту ядерної фізики Польської академії наук.

Тому астрономи пропонують пояснити виникнення позитронів якимись іншими явищами - наприклад, іншими пульсарами, мікроквазарами або залишками наднових. Одне з основних припущень полягає в тому, що така маса частинок антиматерії може бути пов'язана з розпадом масивних частинок темної матерії.