На конференції в Лугано обговорюватимуть, як відбудувати Україну, об’єднавши українську делегацію з представниками інших держав, міжнародних організацій та суспільства. Велика Британія вже у 2023 році прийме таку ж конференцію. Захід буде присвячений допомозі Україні та ліквідації шкоди, яку завдало повномасштабне вторгнення Росії. Цю інформацію вже підтвердили в британському зовнішньополітичному відомстві.

Читайте також ЄС надасть Україні понад 500 мільярдів євро на відбудову після війни, – Bloomberg

Влада Великої Британії заявила, що вже співпрацює з Україною та іншими державами, щоб прийняти конференцію наступного року. Вона буде входити до наглядової ради, щоб допомогти координувати дії України та її союзників щодо заходів відновлення нашої держави. У Лондоні до цієї зустрічі відкриють офіс.

"Ми очолили підтримку України під час війни та продовжуватимемо лідирувати в підтримці плану реконструкції та розвитку українського уряду", – заявила міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс.

За її словами, відновлення України після агресивної війни Росії стане символом перемоги демократії над автократією. А також міститиме чіткий сигнал для російського диктатора Володимира Путіна.

"Це покаже Путіну, що його спроби знищити Україну створили лише сильнішу, процвітаючу та більш об'єднану націю", – переконана Ліз Трасс.

У Міністерстві закордонних справ Великої Британії заявили, що Президент України Володимир Зеленський попросив підтримати відновлення столиці та Київської області. Британія пообіцяла використовувати свій досвід у фінансовому секторі, щоб допомогти залучити інвестиції в Україну.

Лондон вже погодився надати гарантії на суму 1,5 мільярда доларів для багатосторонніх позик і понад 100 мільйонів фунтів двосторонньої підтримки.

Що Зеленський сказав про Конференцію з відновлення України

Президент Володимир Зеленський розповів, що саме на конференції в Лугано 4 липня представлять масштабний міжнародний захід, присвячений відбудові нашої країни.

"Треба не просто відновити все, що зруйнували окупанти, а створити нову основу для нашого життя, для України – безпечну, сучасну, зручну, безбар'єрну. Для цього потрібні колосальні інвестиції – мільярди, нові технології, передовий досвід, нові інституції та, звичайно, реформи", – заявив Володимир Зеленський.

Дивіться відео про те, чого очікувати від конференції в Лугано