Документ був направлений на експертизу до міжнародної інституції 23 червня після перекладу на англійську.

“Зрозуміло, що очікувати на висновки пів року ми не можемо. Це розуміють також і члени Венеціанської комісії. І голова комісії сказав, що ми отримаємо попередні висновки від тих трьох експертів, які будуть готувати її раніше до засідання Венеціанської комісії. Як правило не буває великої різниці у висновках, що попередньо готуються”, - каже міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Нагадаємо, Закон про вибори народних депутатів передбачає підняття виборчого бар`єру до 5 %. Половину депутатів пропонується обирати за партійними списками, а всіх інших по одномандатних округах, із можливістю самовисування. Окрім цього, документ забороняє участь у парламентських виборах блоків, а з виборчих бюлетенів вилучається графа "проти всіх".

“Мені здається, що основний недолік буде стосуватися закритих списків і питань, які пов`язані із виборчими комісіями і так далі, тому що тут теж є багато питань відносно представництва”, - каже екс-суддя Конституційного Суду Микола Козюбра.

Тим часом, інша Європейська інституція - вже висловила своє незадоволення станом правового регулювання виборчого процесу в Україні. ПАРЄ закликає якомога швидше ухвалити єдиний виборчий кодекс. На думку європейських експертів така необхідність зумовлена розбіжностями в нормативно-правовій базі, намаганням маніпулювати нею усіма учасниками виборчого процесу.