Про це на прес-конференції розповів Каан Терзіоглу, головний виконавчий директор групи VEON, зазначає 24 Канал. Спілкування з журналістами відбулося у рамках його візиту до головного офісу українського оператора мобільного зв'язку Київстар у Києві.
Дивіться також Свідомий ціннісний вибір, – президент Київстару про вихід материнської компанії VEON з Росії
Як інвестори VEON відреагували на новини з України
Головний виконавчий директор VEON з Нідерландів, яка є материнською компанією Київстару, зазначив, що після новини про вихід групи з російського ринку приймав телефонні дзвінки з привітаннями та словами підтримки від міжнародних інвесторів групи з США, Великої Британії та країн Європи.
Але вже після появи публікацій у медіа про арешт Україною корпоративних прав Київстару ті самі інвестори і партнери телефонували, аби отримати пояснення, що відбувається.
Заголовки у медіа коштували американським інвесторам 150 мільйонів доларів. Я отримував листи від міжнародних інвесторів, від американських конгресменів. Ми пояснюємо, що відбувається. Ми успішно пояснили, що Україна визнає верховенство права. Для цього ми тут, ми будемо про це говорити,
– наголосив Каан Терзіоглу, головний виконавчий директор групи VEON.
VEON захищатиме інтереси своїх численних акціонерів
Перед цим він відвідав США, де заспокоював партнерів, що Україна діятиме з дотриманням принципів міжнародного права. Саме зі Сполучених Штатів походять 30% акціонерів міжнародного телеком-гіганта VEON, також є інвестори із Великої Британії та інших країн Європи. Нині вони звертаються до своїх урядів, парламентів та дипломатів з вимогою захистити їх права від порушень внаслідок арешту частини корпоративних прав Київстару.
Ми тут для того, щоб зрозуміти, поговорити, що стоїть за цими словами. З того, що я встиг і зміг прочитати з тих джерел інформації, які були для мене доступні, що в Україні є повний захист прав міжнародних інвесторів,
– сказав Каан Терзіоглу.
Київстар зустрів у своєму офісі керівництво материнської компанії Veon з Нідерландів: дивіться відео
Головний виконавчий директор групи VEON зауважив, що Україна не має юридичної змоги відчужувати частину корпоративних прав Київстару, і арешт навіть їх частини – це порушення законних прав VEON та шкодить інтересам кожного із її акціонерів.
Ми поважаємо те, що в Україні проходить розслідування з метою безпеки, але хочемо підкреслити: наші права на володіння Київстаром залишаються несумнівними,
– сказав він.
Представники VEON також заявили, що група зобов'язана захищатись від таких дій для захисту права всіх своїх акціонерів як публічної компанії, акції якої обертаються на біржах NASDAQ у США та Euronext у ЄС. Аби з'ясувати ситуацію, вони планують провести низку зустрічей, зокрема з українськими урядовцями.
"Ми щодня обираємо Україну"
Головний виконавчий директор VEON заявив, що компанія чітко та послідовно демонструє свою прихильність до України. За його словами, ще у перший день війни група стала на бік Києва.
З того моменту ми щодня обираємо Україну. Рік тому ми оголосили намір вийти з російського ринку. Це був нелегкий процес, потрібно було узгодити багато рішень на рівні семи країн. Я пишаюсь тим, що ми зробили, що VEON не має російського бізнесу,
– сказав Каан Терзіоглу.
VEON планує підтримувати Україну і надалі. Зокрема, протягом найближчих трьох років група має намір інвестувати 600 мільйонів доларів у стійкість та розвиток мережі, розширення покриття 4G та пілотні проекти 5G, розвиток цифрових продуктів.