Парламент підтримав відставку Резнікова з посади міністра оборони на засіданні 5 вересня. Призначення нового очільника Міноборони заплановано на 6 вересня.

Дивіться також 100 мільярдів допомоги й "фейкові історії": Резніков відзвітував у Раді про свою роботу

Резніков більше не міністр

Нагадаємо, що чутки про можливе звільнення Резнікова ходили вже давно. Однак, жодних офіційних підтверджень тому не було. Крапку у цьому питанні поставив президент Зеленський у своєму вечірньому зверненні за 3 вересня.

У своєму виступі глава держави заявив про намір звільнити міністра оборони. Олексія Резнікова має змінити нинішній глава Фонду держмайна Рустем Умєров.

Наступного дня Олексій Резніков подав до Ради свою заяву про звільнення. У Раді також зареєстрували заяву Умєрова про його звільнення з посади глави Фонду.

Чотири голосували проти

Більшість народних депутатів підтримали відставку Резнікова. За проголосували – 327. Проти заміни міністра оборони виступили четверо нардепів. Ще 11 вирішили не голосувати зовсім.

Коли рішення було ухвалене, уся зала Верховної Ради аплодувала вже ексміністру стоячи.

Зміни у Міноборони: останні новини

  • Сам Резніков ще напередодні свого звільнення коментував усі чутки про нього, посилаючись на президента. Мовляв, останнє слово – за ним.
  • Варто зауважити, що у ЗМІ від сьогодні колишнього міністра оборони "звільняли" кілька разів вже більше пів року.
  • Перша інформація про можливу відставку Резнікова з'явилася взимку. Тоді спалахнув скандал із закупівлями для ЗСУ за завищеними цінами. У лютому 2023 року говорили, що Резінкова хочуть перевести до Мінстратегпрому, а на його місце призначать голову ГУР МО Кирила Буданова.
  • Потім припускали, що Резнікова хочуть зробити послом України у Великій Британії. Сам ексміністр казав, що він не проти своєї відставки, навіть мріє про неї, але вже після перемоги.
  • Коли таки відставка стала реальністю, у ЗМІ проаналізували її. Так, Politico написало, що призначення Умєрова новим міністром оборони означає рішучий намір української влади повернути Крим та викорінити корупцію.