В документі уточнені підстави для застосування процедури закупівлі в одного учасника та встановлено новий механізм її застосування. Крім того, відтепер органи, що здійснюють контроль в сфері закупівель не мають права втручатися у їх проведення. Депутати від більшості запевняють, у такий спосіб полегшили життя багатьом державним підприємствам.

“У цьому законі, за який сьогодні проголосували, діляться кошти. Тобто, якщо підприємство заробило кошти самостійно, воно має право розпоряджатися цими грошима самостійно, не підпадаючи під закон про держзакупівлі, а під закон про держзакупівлі підпадає тільки частина грошей, які є в бюджеті”, - сказав голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов

А от у опозиції, яка за нові норми не голосувала, документ захоплення не викликає. Мовляв, замість того, щоб закрити прогалини в законодавстві, влада зробила процес держзакупівель ще більш закритим, звузивши обсяг інформації обов’язкової для оприлюднення при витрачанні бюджетних коштів.

“Низка етапів проведення такого тендеру буде за зачиненими дверима. Відповідно - це зменшить можливості громадського контролю і контролю преси за ходом державних закупівель, а отже збільшить корупцію”, - вважає народний депутат, група "За Україну!" Ксенія Ляпіна.

“У нас завжди якісь екстремуми. Чи то дається в тендерній інформації приватна адреса, домашній телефон директора підприємства, чи хтось вимагає все закрити. Там є абсолютно необхідна інформація, що дає уяву, хто здійснює тендер, на що, на які обсяги”, - каже народний депутат, Партія регіонів Олексій Плотніков.

Утім закриття інформації про тендери, не єдиний недолік закону, кажуть в опозиції. Зокрема, він дозволяє змінювати умови контрактів після проведення тендерів, що відкриває можливості для корупції. Наприклад, підприємство може скоротити обсяг поставленої продукції, одночасно піднявши її ціну.

Сума контракту від цього не зміниться, однак державі доведеться витратити значно більше коштів, на закупівлю необхідної кількості даного товару. Водночас БЮТівця Сергія Терьохіна непокоять інші новації, що дадуть підзаробити компаніям, наближеним до влади.

“Тепер, якщо іде закупівля більше 10-ти мільйонів гривень, то необхідне обов’язкове страхування ризику на поставки цих товарів визначеній страховій компанії. Я думаю, що до кінця тижня ми навіть дамо перелік цих страхових компаній, як обов’язкових для корупційних відкатів”, - каже народний депутат, фракція БЮТ Сергій Терьохін.

Якщо закон залишиться таким, як є, будуть вкрадені десятки мільярдів державних гривень, кажуть в опозиції. Тож закликають Президента Януковича ветувати ухвалені зміни.