Вертикальні сади

Замість землі він запропонував вирощувати рослини на стінах будинків. Висаджуючи разом десятки видів квітів та трав, дизайнер створює справжні високохудожні композиції. Адже майстер комбінує їх не просто за кольором, але й за формою та фактурою.

Багато років Бланк вивчав тропічні ліси й помітив, що багато рослин можуть жити на кам'яних скелях із мінімальною кількістю вологи та світла. Саме це відкриття підштовхнуло його до ідеї створення вертикальних садів.

Винахід Бланка як і все геніальне – надзвичайно простий. До фасаду будинку кріпиться металева конструкція з тонким настилом полімерної повсті. Вона добре пропускає вологу та мінерали. В середину матеріалу висаджують насіння та саджанці.

Живлять рослини за допомогою вертикальної системи зрошення. Надлишок рідини стікає до основи конструкції і потім знову використовується. Така система працює за принципом замкнутого кола та не потребує постійного догляду.

Читайте також: "Нетрадиційний" художник, якого називають українським Сальвадором Далі

Озеленення Паризького музею

Найграндіознішим проектом Бланка є озеленення Паризького музею сучасного мистецтва. На його стінах ботанік створив неймовірний живий гобелен із 15 тисяч рослин різних видів. Площа зеленого покриву перевищує 800 квадратних метрів.

Зараз вертикальні сади Бланка прикрашають фасади ресторанів, торговельних центрів, музеїв та готелів у різних куточках планети. Коли ботанік лише розробляв свою систему, він і подумати не міг, що це принесе йому всесвітню славу.

Сам Бланк дуже скромно оцінює свою роботу. Каже – просто намагається примирити природу і місто. Але, без сумніву, його вертикальні сади – це справжнє мистецтво.