У Росії 13 травня виявилося "нельотним днем". За декілька годин окупанти втратили 2 вертольоти Мі-8, а також винищувачі Су-24 і, ймовірно, Су-35. Через це у російських соцмережах розгорівся неабиякий скандал, повідомляє 24 Канал.

До теми Не ППО, а "диверсанти": в Росії шукають тих, хто збив 2 вертольоти й літак

Хіт-парад самоліквідації не сподобався росіянам

Пропагандисти від падіння першого гелікоптера Мі-8 замовчували ситуацію. Версії подій постійно відрізнялися одна від одної, а офіційно збиття ніхто не хотів підтверджувати. Через інформаційний вакуум у росіян почалася справжня істерика – яких тільки теорій вони не вигадали.

Відео з моментом падіння вертольота опублікували у мережі очевидці. Вони стверджували, що впав буцімто "український вертоліт", а російське "пе-ве-о" захистило їх від атаки. Але згодом з'ясувалося, що розбився російський вертоліт. Після цього у росіян почалася істерика.

У мережі ширилися інформація, що збили буцімто ракету, але на опублікованих кадрах чітко видно, що то вертоліт. Деяким росіянам, вочевидь, набридло, що їх тримають за дурнів, а тому почали лаятися. Російську владу почали звинувачувати у брехні, а військових – у "дружньому вогні".

У деяких кровожерливих кремлівських прихильників навіть з'явилася ідея, про буцімто припинення так званої "спецоперації".

Більше істерики росіян – у каруселі:

За кілька годин окупанти втратили 4 повітряних судна

  • Уранці 13 травня у мережі почали ширитися кадри падіння вертольота у Брянській області. Пропагандисти спочатку стверджували, що причиною аварії стало "загоряння двигуна", проте згодом опублікували кадри, на яких видно як російська ППО збиває вертоліт.
  • Згодом у мережі з'явилися кадри падіння ще одного вертольоті Мі-8 і знову у Брянській області. Проте, що стало причиною падіння, росіяни замовчують.
  • Але на цьому "літакопад" не закінчився. Через деякий час стало відомо, що у Брянській області впав і винищувач Су-34. Попередньо відомо, що екіпаж загинув, а пілот і штурман не змогли катапультуватися.
  • Зараз мережею шириться інформація про падіння ще одного винищувача – Су-35. Пропагандисти намагаються приховати цей факт, проте російські "воєнкори" вже підтвердили у соцмережах падіння ще одного літака.
  • Офіційно влада на інциденти не реагує та ніяк не коментує втрату відразу 4 повітряних суден. Але пропагандисти вже розкручують теорію про причетність буцімто "української ДРГ". А ось факти про те, що судна могла збивати російська ППО, – ігнорують.